Gün Kurusu Kayısı

DİĞER KATEGORİLER
Gün Kurusu Kayısı

MENŞEİ : YERLİ - MALATYA

Mevsiminde toplanan meyveler, ayıklama ve temizleme işlemlerinden sonra hiç bir kimyasal işlem ve katkı uygulanmadan doğal güneş ışı altında kurutularak paketlenir.

Doğal ve Sağlıklıdır.

Net 200 G Vakumlu Ambalajlarda veya Reyonlarımızdan İstediğiniz Miktarlarda Satın Alabilirsiniz.

Bu Ürünümüz Migros Sanal Markette Mevcuttur.

Gün Kurusu Kayısı FAYDALARI

Sezonunda toplanan sağlıklı kayısılar,  kükürtleme işlemine tabi tutulmadan tamamen doğal olarak güneşte kurutulmaktadır. Sağlıklı ve doğaldır.

Gün kurusu kayısı, içerdiğinde bulunan A, B3, Niasin vitaminleri (niasin, Vitamin B-3 olarak da bilinir ve suda çözünür) ile  yağ, protein ve karbonhidratların enerjiye dönüştürülmesinde rol oynar. Beyin fonksiyonları, sağlıklı cildin korunması ve sindirim sistemi için önemli bir vitamindir) vitamini, kalsiyum, magnezyum, potasyum ve fosfor sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir, grip ve soğuk algınlığına karşı koruyucudur.

Ayrıca kansızlığa iyi gelir, kan yapımına yardımcı olur ve sinirleri gevşetir. İçerdiği kalsiyum ve magnezyum sayesinde kemik sağlığı açısından da önemlidir. 

Gün kurusu, lif açısından çok zengin bir meyvedir. Lifli bir meyve olduğundan bağırsakları korur ve kabızlığa iyi gelir. Gün kurusu kayısıda bulunan Beta - karoten ise özellikle akciğer kanserinin, kalp hastalıklarının ve kataraktın önlenmesine yardımcı olmaktadır.

Mobil görünümü
MM Grup

MM Grup Tescilli Markasidir.Bu sitenin tüm haklari saklidir. Site içerisindeki resimler, yazilar kaynak gösterilse dahi, izin alinmadan baska sitelere, ticari yayinlara aktarilamaz, kopyalanamaz. © Copyright 2015 MM Grup.