Saklama Koşulları ve Faydalı Bilgiler

DİĞER KATEGORİLER

Kuruyemiş, Şekerleme, Lokumlar ve Baharatlar İle İlgili Başta Saklama Koşulları ve Küçük İp Uçlarına Bu Sayfadan Ulaşabilirsiniz.

Kabuksuz İç Ceviz İçin Saklama İpuçları

Saklama ve işleme sırasında cevizin tazeliğini nasıl koruyabilirsiniz?

SOĞUK SAKLAMA = TAZE LEZZET!

California cevizlerinin taze tadını, cevizleri soğukta saklayarak koruyabilirsiniz. Ceviz, uzun süre yüksek sıcaklıklara maruz kaldığında bozulur.  Isı cevizdeki yağın yapısını değiştirerek, istenmeyen kokulara ve tatlara yol açar. Taze ceviz hafif yemişimsi kokar ve tatlıdır.  Ceviziniz vernik kokusu veriyorsa, bozulmuş demektir.  Bozulan cevizleri hemen çöpe atmalısınız!

Cevizi Nerede Saklamalı ?

Cevizi satın aldıktan sonra, onları saklamak için en iyi yer, kullanım amacına göre buzdolabınız veya dondurucunuzdur.  Cevizi hemen kullanacaksanız, buzdolabınıza yerleştirin. Cevizi bir ay veya daha uzun sürekle saklayacaksanız, dondurucuya yerleştirin.

Cevizi Nasıl Saklamalı ?

Cevizleri sızdırmaz ambalajda aldıysanız, orijinal ambalajında saklayabilirsiniz. Ambalajı açtıktan sonra, tazeliği korumak için cevizleri hava geçirmez bir kaba aktarın. Cevizleri kabuklu veya kabuksuz olarak toplu aluyorsanız, uzun süreli soğuk depolama için hava geçirmez bir kaba yerleştirin. 

Saklama & işleme ipuçları

Cevizi buzdolabınızda saklarken, güçlü koku veren gıdalardan (örn. balık, lahana, soğan) uzakta tutun, çünkü ceviz diğer gıdaların kokularını emebilir.   

Son Bir İpucu Daha !

Cevizleri kullanmaya hazır olana kadar kabuklarından ayırmayın veya dövmeyin. Aynı prensip dövülmüş ceviz unu için de geçerlidir; cevizleri tarife eklemeye hazır olmadan hemen önce dövün. Bu, cevizin tadının korunmasına yardımcı olacaktır.

Kavrulmuş Kuruyemişler İçin Saklama İpuçları

Çiğ Kuruyemişler İçin Saklama İpuçları

Yaş / Şıralı Ürünler İçin Saklama İpuçları

Lokum ve Şekerleme Ürünleri İçin Saklama İpuçları

Mobil görünümü
MM Grup

MM Grup Tescilli Markasidir.Bu sitenin tüm haklari saklidir. Site içerisindeki resimler, yazilar kaynak gösterilse dahi, izin alinmadan baska sitelere, ticari yayinlara aktarilamaz, kopyalanamaz. © Copyright 2015 MM Grup.